PRAKTILINE TEAVE
Transport. Korraldajate poolt on tagatud bussiühendus liinidel Tallinn-Olustvere/Viljandi-Kaldavere ning Riia lennujaam-Kaldavere. Samuti liiguvad bussid tagasi samal marsruudil laagri lõpus (piisava huvi korral läbi Tartu vms). Iga päev liigub buss ööbimiskoha, s.o. Kaldavere turismitalu ning Parmu ökoküla keskuse vahel hommikul ning õhtul vastavalt töötubade toimumisele. Korraldajate poolt on tagatud transport ka reisipäeval Tartusse ning Sangastesse. Lähimad linnad Eestis on Valga (35 km) ning Võru (60 km), üle piiri Lätis Ape (30 km). Piirkonnas on soovi korral võimalik liigelda ka ühistranspordiga, bussiinfo on leitav aadressil: https://www.tpilet.ee/. Lähimad bussipeatused on “Laanemetsa kauplus” ning “Taheva”.
Toitlustus. Laagri täispikkadel toimumispäevadel on osalejatele tagatud hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Töötubade toimumise ajal on lisaks jooksvalt võimalik saada kohvi-teed ning suupisteid. Saabumise päeval on korraldajate poolt ainult õhtusöök ning lahkumise päeval ainult hommikusöök. Palume kõigist toitumist puudutavatest erisoovidest (taimne, laktoosi-, gluteenivaba jm toit) ning allergiatest anda teada juba registreerumise käigus, et korraldajatel oleks võimalik vastavad toidukorrad planeerida.
Majutus. Majutus ning põhiosa tegevustest toimub Kaldavere turismitalus. Laager toimub kogu talukompleksis, ööbitakse erinevates hoonetes, töötoad toimuvad varikatuste all vabas õhus. Mitmetes majades on olemas kööginurk, kui osalejad soovivad ise kohvi-teed teha.
Ööbimine toimub erineva suurusega tubades. Kõige suurem tuba on 10-kohaline, leidub ka peretubasid ning klassikalisi 2-seid ja 3-seid tube. Tubade valikul on eelisõigus varem registreerunutel.
Hoonetes ning välialal on mitmeid erinevaid ühiskondlikke kogunemiskohti ning vaba aja atraktsioone (suitsusaun, soome saun, disc-golfi rada, grillimisvõimalused, kontserdipaik jm).
Riietus ja ilmaolud. Juuli on üldiselt Eesti mõistes soe kuu, mil päevased temperatuurid jäävad vahemikku 17-25 kraadi C. Harvad pole ka vihmad ega äike. Põhiosa laagri töötubadest ning muudest tegevustest toimuvad vabas õhus välikatuse all, mõned ka kaugemal metsas, mõned toas. Seetõttu on eriti oluline varuda kaasa piisav hulk õuetingimustesse, sh vihma kätte sobivaid riideid. Soovitame kindlasti võtta kaasa vihmakindlad riided, kummikud, mugavad kuiva ilma jalatsid ning üldiselt mugavad rõivad, mis sobivad mõõduka füüsilise koormusega tegevusteks.
Raha ja poed. Kaldavere ning Parmu küla asuvad hõreasustusega maapiirkonnas. Lähimad väikepoed asuvad Lätis Gaujenas (16 km) ning Harglas (7 km). Nii Eestis kui Lätis kehtivad eurod. Hea oleks varuda piisavalt sularaha, kui on soovi kohapeal või väljasõidul oste sooritada (suuremates poodides on üldiselt ka kaardimakse võimalused).
Tervis ja kindlustus. Laagris osalejad vastutavad ise oma tervisliku olukorra eest. Retseptiravimid peavad osalejal endal kaasas olema. Õietolmu allergia korral tasub kontrolli eelnevalt www.polleninfo.org lehte, et olle kursis võimalike ebamugavuse tekitajatega. Kohapeal on olemas põhilised esmaabivahendid. Soovitame osalejatel teha reisi perioodiks nii tervise- kui reisikindlustuse. Euroopa Liidu kodanikele kehtib üle-Euroopaline tasuta ravikindlustus õnnetusjuhtumiste puhul.